Pożegnanie z rokiem 2023 – rokiem Wisławy Szymborskiej

  • Home
  • Wszystkie
  • Pożegnanie z rokiem 2023 – rokiem Wisławy Szymborskiej

Pożegnanie z rokiem 2023 – rokiem Wisławy Szymborskiej

No i tak można pracować! Czy jest coś przyjemniejszego niż praca z użyciem wyobraźni? Oczywiście, że nie! Nożyczki, kleje, stare kolorowe gazety, kredki, farby, ścinki materiałów, monety, guziki  poszły w ruch, ponieważ na języku polskim mieliśmy się pożegnać z naszą noblistką – Wisławą Szymborską. Zaczęliśmy od wybrania jednego wiersza, który nas zaciekawił. Było to dość trudne, gdyż utworów Szymborskiej jest całe mnóstwo. Naszej grupie poszło sprawnie, ponieważ nasze oczy przykuł oryginalny tytuł „O śmierci bez przesady”. Gdy wybraliśmy wiersze, wszyscy włączyli „tryb artystyczny”. Prace wyszły przeróżne: niektóre kolorowe, inne w tonacji czarno – białej, jedne z poczuciem humoru, inne na poważnie. Wszystkie jednak łączyła technika kolażu. Włożyliśmy w te projekty sporo wysiłku, a gdy skończyliśmy, okazało się, że dookoła naszych ławek panuje twórczy Bałaga, ale to świadczy tylko o tym, ile starań włożyliśmy w nasze kolaże.

Każdy projekt niesie ze sobą inną historię z życia Szymborskiej, a wszystkie razem tworzą jedną opowieść o naszej polskiej noblistce. Mimo iż to pożegnanie z rokiem 2023, który poświęcony był Szymborskiej, my już zawsze będziemy o niej pamiętać. Wy także możecie, oglądając nasze prace, które pojawią się już wkrótce w holu szkoły.

WIERSZE W KOLAŻACH: „Pogrzeb”, „Fotografia z 11. września”, „Utopia”, „Uwaga, uwaga”, „Kot w pustym mieszkaniu”, „Perspektywa”, „Nic dwa razy”, „Tutaj”, „Chmury”

Zapraszamy.

Zuza Z., Milena P., Oliwia B.

« of 5 »
Skip to content