Podsumowanie działań Szkolnego Wolontariatu

Podsumowanie działań Szkolnego Wolontariatu

Działanie w kole wolontariatu pomaga poszerzać świadomość młodych ludzi w zakresie pomocy potrzebującym, ale także zachęca do uczestnictwa w akcjach oraz spotkaniach z potrzebującymi.
Przez ostatnie cztery miesiące nasi uczniowie ambitnie i odpowiedzialnie wywiązywali się z powierzonych im zadań i obowiązków, wszechstronnie rozwijali wolontariat, włączając się w coraz to nowsze inicjatywy. Członkowie naszego koła byli, jak zawsze, chętni do pomocy, brali udział w akcjach rozumiejąc potrzeby innych ludzi. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się przeprowadzić szereg działań:

  • Jesienny Kiermasz Rozmaitości oraz Kiermasz Babeczek i Muffinek. Dzięki tym akcjom udało się zebrać 692,00 zł. Pieniądze te zostały przekazane jako wsparcie na przygotowanie pracowni językowej w naszej szkole.
    • 26 Edycja Akcji Pola Nadziei Bądźmy Razem – w czasie, której wolontariusze sprzedawali sadzonki żonkili oraz zbierali fundusze dla potrzebujących osób z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
  • Dzień Wolontariusza – uczniowie przygotowali piękne, kreatywne prace plastyczne
    pt „Czym dla mnie jest wolontariat?”.
    • Świąteczne Karki Dobroczynne – uczniowie sprzedając świąteczne kartki zebrali 158,50 zł. Dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda.
    • Nasi wolontariusze odwiedzili również dzieci z oddziału przedszkolnego. W czasie tych zajęć uczniowie spędzili miło czas z młodszymi kolegami i koleżankami czytając im literaturę dziecięcą.

Serce rośnie, kiedy widzimy jak młode pokolenie chętnie dzieli się z innymi nie tylko w zakresie materialnym, ale również społecznym, dając swoją pracę i czas. W imieniu obdarowanych, dziękujemy!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby pod świąteczną choinką znalazło się szczęście, radość, życzliwość i wzajemne zrozumienie.

WOLONTARIAT SP LISZKI

« of 5 »
Skip to content