EUROWEEK

EUROWEEK

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej, gdzie uczestniczyli w kilkudniowym obozie językowym-EUROWEEK.

EUROWEEK to międzynarodowy program, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u jego uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe. Takie działania pomagają przygotować młodzież do integracji i zrozumienia obecnego świata. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski.

Uczniowie klas IV-VII spędzili 4 dni na obcowaniu z językiem obcym, którego uczą się już od przedszkola. Wyjazd okazał się bardzo udany, o czym mogą świadczyć nierzadko pojawiające się łzy naszych uczniów, którzy po czterech dynamicznych dniach, musieli pożegnać się z prowadzącymi. Uczniowie na pewno nie mieli czasu na nudę, gdyż zajęcia odbywały się od godziny 9:30 do 20:00 każdego dnia. Wszystkie aktywności prowadzone były przez trzech wolontariuszy pochodzących z Gruzji, Bangladeszu i Meksyku. Zajęcia odbywały się wyłącznie w języku angielskim, co ku naszej uciesze spowodowało, że podczas przerw na korytarzu coraz częściej było słychać ten język z ust uczestników.

Aktywności miały bardzo dynamiczny charakter i zmusiły uczniów do kreatywnych działań. Ci bardziej nieśmiali przełamywali swoje słabości i pokazali, że stać ich na bardzo wiele. My, opiekunowie, byliśmy niesamowicie zaskoczeni, że wszyscy biorą w zajęciach udział z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem.

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w zajęciach, co będzie niewątpliwie pamiątką przypominającą o tym bogatym w doświadczenia czasie.

Mamy nadzieję, że wyjazd na EUROWEEK nie będzie ostatnią tego typu wycieczką. Jeśli tylko znajdą się chętni, będziemy starać się kontynuować współpracę z tym programem i być może stanie się on naszą tradycją?

Opiekunowie EUROWEEK

« of 16 »

Skip to content