Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Franciszkańskiej!

Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Franciszkańskiej!

Tylko miłość jest twórcza
św. o. Maksymilian Kolbe

Od stycznia tego roku odbywała się w murach naszej szkoły XV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe. Literaturę w Olimpiadzie stanowiła książka o. Władysław Kluz OCD, 47 lat życia a także Ewangelia wg św. Marka.
Wzięło w niej udział około 10 osób, jednak tylko trójka osób mogła nas reprezentować w :etapie diecezjalnym. 4 marca 2021 trójka naszych uczniów Nikola Krauz, Bartosz Żupnik i Kamil Kowalik rywalizowali z uczniami z archidiecezji krakowskiej, kto z nich przejdzie do finału.

Pytania nie były łatwe. Poziom wiedzy naszych uczestników był bardzo wysoki. W dzień ogłoszenia wyników dowiedzieliśmy się, że naszą szkołę reprezentować będą w finale Bartosz i Kamil. Etap ostatni – ogólnopolski – składał się z dwóch części – części pisemnej z której tylko 10 uczniów zakwalifikowało się do etapu ustnego. 21 kwietnia 2021 obył się ostatni etap – ustny.

W etapie ogólnopolskim Bartosz Żupnik zdobył 2 miejsce w Polsce, a Kamil Kowalik 11 miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Poziom olimpiady był bardzo wysoki, ale nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i osiągnęli imponujące miejsca. Jeszcze raz serdecznie im gratuluje.

Niech to co doświadczyli przez te ostatnie miesiące będzie wspaniałym doświadczeniem, którego nigdy nie zapomną.

ks. Paweł Gędźba

Skip to content