Podsumowanie akcji “Mikołaj dla zwierzaka”

Podsumowanie akcji “Mikołaj dla zwierzaka”

W czasie dzisiejszego apelu zastały ogłoszone wyniki konkursu na zebranie jak największej ilości karmy dla zwierząt. Naszą akcję, przeprowadzoną na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Rybnej w Krakowie, nazwaliśmy “Mikołaj dla Zwierzaka”. Karma została przekazana pracownikom Schroniska przed świętami.

W kategorii klas starszych (od VII SP do III gimnazjum) zwyciężyła klasa VII, która zebrała między innymi ponad 60 kg karmy! W kategorii klas młodszych, czyli IV – VI szkoły podstawowej, wygrała klasa V. Piątoklasiści zgromadzili między innymi ponad 30 kg karmy. Spośród klas najmłodszych: I – III szkoły podstawowej, najlepsi okazali się uczniowie klasy III a, którzy przynieśli miedzy innymi prawie 20 kg karmy. W zależności od typu i przeznaczenia karmy, była ona odpowiednio punktowana, zgodnie z regulaminem konkursu organizowanego przez Schronisko. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za pomoc, jakiej udzielili bezdomnym zwierzętom, którymi opiekuje się schronisko, a zwycięzcom gratulujemy ofiarności i zapału.

Góra grosza 

Wkrótce podamy także rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego w ramach akcji “Góra grosza”. Od czwartku zaczynamy liczenie zebranych pieniędzy. Ciekawe, ile grosików udało się zebrać w każdej z klas?

Trzej królowie w naszej szkole

Na koniec przypominamy, że niedługo z Betlejem będą wracać trzej królowie. Jak zwykle zawitają do szkoły w Liszkach, aby poprosić o symboliczną złotówkę, dzięki której dwaj nasi podopieczni zamieszkujący daleki Madagaskar będą mogli kontynuować naukę. Prosimy o wsparcie naszej akcji. Królowie zjawią się w szkole w Liszkach w najbliższą środę.

Elżbieta Powązka Halina Jakubiec

Skip to content