W obecnym roku szkolnym Święto Niepodległości obchodziliśmy w warunkach obostrzeń sanitarnych związanych z trwającą kolejny rok pandemią. Oznacza to, że wszystkie nasze plany wspólnego świętowania całej szkolnej społeczności musiały zostać zastąpione uczczeniem naszej Ojczyzny i Bohaterów Niepodległości w ramach zespołów przedszkolnych i klasowych. W przededniu Święta Niepodległości uczniowie i przedszkolaki przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Samorząd szkolny przygotował dekoracje o charakterze patriotycznym, a poszczególne klasy przygotowały okolicznościowe gazetki poświęcone bohaterom naszej niepodległości, symbolom narodowym i wydarzeniom historycznym, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w roku 1918. Najmłodsi przygotowali wspaniałą wstawę prac plastycznych, których tematem był herb naszej Ojczyzny – Orzeł Biały. O godzinie 11.11 wszystkie klasy wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu, polegającej na śpiewaniu Hymnu Państwowego przez uczniów całej Polski. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowywali się także do zaśpiewania na hali sportowej jednej z wybranych pieśni patriotycznych i legionowych. Niestety, ze wspomnianych powyżej powodów, śpiewanie tych pieśni odbyło się w salach lekcyjnych. Śpiewom patriotycznym towarzyszyło także recytowanie wierszy lub oglądanie filmów o tematyce historycznej.
Dariusz Jach