Klasy 1-3 miały okazję przenieść się do świata fantAZJI za sprawą spektaklu muzyczno-teatralnego pt. „Magiczny Kompas”, przygotowany przez teatr Qrka. Dzieci wyruszyły w piękną, kolorową podróż przez Japonię, Chiny, Indie aż po Himalaje. To był doskonały wstęp do późniejszych warsztatów składania papieru origami i edukacyjnego spaceru po wystawie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, gdzie poznawaliśmy ciekawostki o kraju kwitnącej wiśni. Mogliśmy też zobaczyć niespotykane zjawisko kwitnącego bambusa, co zdarza się raz na kilkadziesiąt lat oraz podziwiać drzewka bonsai. To była ciekawa wyprawa do skrawka tak odległego kraju jakim jest Japonia w centrum Krakowa.































































































