
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji Góry Grosza,
akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Przez osiemnaście lat w ramach akcji udało się zebrać
35 064 001,64 zł!
Rozliczyliśmy naszą zbiórkę. Pracowało przy tym wiele osób, przez wiele godzin.
Zebraliśmy:
18 892 sztuk monet = 38 kg = 638,82 zł
Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Dziękujemy za każdy grosz
Halina Jakubiec wraz z wolontariuszami