W ostatnich dniach w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo ptasio, a wszystko to za sprawą uczniów klasy 1b, którzy postanowili zostać ekspertami od życia bociana białego. Nasza „bociania” przygoda rozpoczęła się od wspólnego obejrzenia pięknego filmu edukacyjnego pt.: „Kraina tysiąca bocianów”. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bocianich rodzin, poznawały trudy ich dalekich podróży do Afryki oraz uczyły się o ich niezwykłych zwyczajach. Po obejrzeniu filmu i zebraniu mnóstwa informacji, pierwszoklasiści stworzyli niesamowite prace: lapbooki, plakaty i książeczki. Choć te dostojne ptaki są od wieków symbolem polskiego krajobrazu, nasi mali odkrywcy udowodnili, że skrywają one przed nami jeszcze wiele tajemnic.
Aneta Kowalik