Bezpieczne szelki

Bezpieczne szelki

W październiku 2018 r. nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach autorskiego programu „Bezpieczne Szelki”, organizowanego przez firmę Shell. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej w Cholerzynie i miały za zadanie budować wśród najmłodszych świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać jako uczestnicy ruchu drogowego – piesi, pasażerowie samochodów, świadkowie wypadków drogowych. 
W ramach półtoragodzinnych warsztatów dzieci uczyły się m.in.: jak prawidłowo poruszać się po drogach, przechodzić przez ulicę, wzywać pogotowie, udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po przeprowadzonych zajęciach, przez przedstawicieli firmy Shell, został ogłoszony konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo na drodze”. Na początku marca br. pierwszoklasistów spotkała bardzo miła niespodzianka. Odwiedziły nas Panie z firmy Shell, które wręczyły uczniom biorącym udział w konkursie, pamiątkowe dyplomy oraz piękne nagrody. Pierwsze miejsce  zdobył Mateuszek Baran. Wyróżnienia otrzymali Marysia Kowalik oraz Jasiu Lelek. 
Wszystkim uczniom,  którzy wykonali prace na ten konkurs, gorąco gratulujemy! 

Firmie „Shell Polska” dziękujemy za bardzo ciekawe, pouczające warsztaty oraz piękne nagrody.

Aneta Kowalik