
5 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dentysty. Był to dzień pełen uśmiechu, ciekawych zajęć i ważnych informacji o tym, jak dbać o zdrowe zęby. Dzieci brały udział w zabawach dydaktycznych, podczas których poznawały produkty dobre dla zębów oraz te, które mogą im szkodzić. Z dużym zainteresowaniem oglądały także pokaz prawidlowego szczotkoeania zębów.
Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom praktyczne mycie zębów – dzieci mogły samodzielnie przećwiczyć prawidłowe szczotkowanie, utrwalając zasady dbania o higienę jamy ustnej. Była to świetna okazja, aby w praktyce nauczyć się, jak dbać o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną “Zdrowe i szczęśliwe ząbki” tworząc radosne uśmiechy. Był to bardzo miły i pouczający dzień, który przypomniał wszystkim, jak ważne jest codzienne dbanie o zęby.
Nauczyciele OP