Wyniki Olimpiady Franciszkańskiej

Wyniki Olimpiady Franciszkańskiej

Na początku roku szkolnego nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Franciszkańskiej Wiedzy o św. Maksymilianie w kategorii plastycznej. Do końca października zostały wyłonione najlepsze trzy prace w kategorii wiekowej klas I-III oraz jedna praca w kategorii wiekowej IV-V. 
Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy na temat: Ojciec Maksymilian w Japonii. Uczniowie naszej szkoły mieli zilustrować  fragment z książki Marii Kączkowskiej Ojciec Kolbe, mówiący o jednym ze spotkań o. Maksymiliana z japońskimi dziećmi:

 Na dziedzińcu otoczyła go o. Maksymiliana gromadka dzieci japońskich. Ciemne skośne oczka patrzyły na niego ufnie, buzie się śmiały. Jedno złapało go za rękę, drugie za pasek przy habicie i prowadziły go do domu. Chciały mu pokazać ważną rzecz. Oto sprowadziły dziewczynę, bo wczoraj piec w kuchni dymił. Dziewczyna przyszła z wachlarzem i rozpałką. Brat kucharz teraz wie, jak się w Japonii rozpala ogień. Śmiał się uradowany.
  – Nie ma to jak dzieci, proszę ojca gwardiana. Dzieci są tu naszymi przyjaciółmi – mówił trochę wzruszony.
  Ojciec Maksymilian pochylił się do malców z uśmiechem i wyciągnął z kieszeni medaliki. To była radość. Kilkoro umiało się już przeżegnać. Wiedziały, że Niepokalana to jest ich Mama Niebieska. Z powagą całowały medalik i kładły sobie na szyję. Potem pierzchnęły jak stado wróbli, żeby jutro znowu przyjść i posłuchać o niebie.

11 grudnia 2020 r. Komitet Główny Olimpiady w Siedlach ogłosił wyniki w etapie ostatnim – ogólnopolskim. Z naszej szkoły Emilia Kowalik z kl. III zdobyła 2 miejsce w całej Polsce.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, a także naszej laureatce gratulujemy wysokich osiągnięć oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w Liszkach.

Prace konkursowe można obejrzeć na stronie olimpiady – Olimpiada franciszkanie

ks. Paweł Gędźba

Skip to content