08.04.2022 r. uczniowie klasy I, II a i II b uczestniczyli w wycieczce do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.
Początki tego parku sięgają 1968 roku, kiedy to u podnóża góry zamkowej z ruinami średniowiecznego zamku Lipowiec zaczęto budować skansen. Na terenie skansenu o powierzchni 5,3 ha znajduje się 25 cennych zabytków budownictwa drewnianego, nie licząc małej architektury.
Dzieci miały możliwość obejrzenia zagród chłopskich, obiektów związanych z wiejską produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół małomiasteczkowy, kuźnię z Liszek, Ochotniczą Straż Pożarną ze Złotnik, dom plebana oraz inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej. Uczniowie z zaciekawieniem wchodzili do poszczególnych pomieszczeń, gdyż większość z nich pierwszy raz widziało jak dawnej ludzie mieszkali.
Zwiedzającym bardzo podobał się najstarszy obiekt w skansenie jakim jest kościół z Ryczowa z 1623 roku, z oryginalnym wyposażeniem oraz Dwór z Drogini z 1730roku, który został zrekonstruowany w latach 2002 – 2006. Obiekt obecnie oprócz stałej ekspozycji wnętrz typowego dworu polskiego, pełni także funkcję konferencyjną i koncertową oraz mieści administrację muzeum.
Nasi uczniowie wzięli również udział w warsztatach wykonywania palm wielkanocnych. Uczestnicy dowiedzieli się czego symbolem jest palma wielkanocna, z jakich gałązek się ją wykonuje i jakie powstawały palmy w naszym regionie. Na warsztatach dzieci nauczyły się wykonywać kwiaty z bibuły i robić tradycyjne wielkanocne palmy ozdobione baziami, gałązkami sosny oraz własnoręcznie przygotowanymi kolorowymi kwiatami. Wycieczka ta byłacenną lekcją historii i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
wychowawczynie klasy I, II a, II b