Wycieczka klasy 3

Wycieczka klasy 3

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w Balicach, to wyjątkowy ośrodek edukacyjny, przybliżający  zasady funkcjonowania portu lotniczego. To lotnisko w pigułce, wyposażone w urządzenia spotykane na każdym lotnisku świata, jednak w CEL można wszystkiego dotknąć, spróbować, dowiedzieć się jak działa i w ten sposób przygotować się do podróży.

We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie klasy 3 odwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej  i uczestniczyli w warsztatach:  „Ścieżka pasażera”. W czasie zajęć trzecioklasiści dowiedzieli się m.in.: jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowa pasażera,co to bagaż podręczny i rejestrowany, czego nie może jeden i drugi zawierać,  jakich przedmiotów i  pamiątek nie wolno przywozić z wakacji. Zwieńczeniem  warsztatów było wejście na taras widokowy lotniska. Po takiej porcji praktycznej wiedzy, trzeciakom  pozostaje już tylko do zrealizowania podniebna podróż!

Aneta Kowalik

« of 7 »
Skip to content