Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w Balicach, to wyjątkowy ośrodek edukacyjny, przybliżający zasady funkcjonowania portu lotniczego. To lotnisko w pigułce, wyposażone w urządzenia spotykane na każdym lotnisku świata, jednak w CEL można wszystkiego dotknąć, spróbować, dowiedzieć się jak działa i w ten sposób przygotować się do podróży.
We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie klasy 3 odwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej i uczestniczyli w warsztatach: „Ścieżka pasażera”. W czasie zajęć trzecioklasiści dowiedzieli się m.in.: jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowa pasażera,co to bagaż podręczny i rejestrowany, czego nie może jeden i drugi zawierać, jakich przedmiotów i pamiątek nie wolno przywozić z wakacji. Zwieńczeniem warsztatów było wejście na taras widokowy lotniska. Po takiej porcji praktycznej wiedzy, trzeciakom pozostaje już tylko do zrealizowania podniebna podróż!
Aneta Kowalik