Wycieczka do Krościenka

Wycieczka do Krościenka

Dnia 20 maja 2019 roku my, to jest uczniowie klas 5 a 5 b oraz klasy 7, wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Krościenka.

            Pierwszego dnia gdy dojechaliśmy do Jaworek zatrzymaliśmy się, aby przejść przez wąwóz Homole,skąd udaliśmy się do pobliskiego schroniska i zjechaliśmy kolejką górską do podnóża góry. Na parkingu czekał na nas autokar, który zabrał nas do pobliskiej cerkwi. Po jej zwiedzeniu udaliśmy się do uzdrowiska Szczawnica, w którym kupiliśmy sobie pamiątki. Około godziny siedemnastej zakwaterowaliśmy się w pensjonacie o nazwie ,,Willa Kinga”. Tam zjedliśmy obiado- kolację i po niej udaliśmy się na spacer po Krościenku. Wieczorem graliśmy w gry planszowe,a po nich poszliśmy spać.

            Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy na spływ pontonami po Dunajcu. Pływaliśmy zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie. 
            Gdy wszyscy dopłynęli do brzegu i wysiedli, udaliśmy się do pensjonatu, aby się przebrać i coś zjeść. O godzinie siedemnastej poszliśmy do pobliskiej karczmy , w której mieliśmy czekać na uczniów ze szkoły w Maniowych. Gdy wszyscy przyszli urządziliśmy konkurs wiedzy na temat naszych patronów. Później kolega i koleżanka  prezentowali nasze stroje krakowskie, po czym zaczęliśmy tańczyć i grać w ciekawe gry. W karczmie zjedliśmy kiełbaskę z grilla i około godziny dziewiętnastej wróciliśmy  w dobrych humorach do pensjonatu.

            Trzeciego dnia po rano musieliśmy się spakować. Gdy byliśmy gotowi, pojechaliśmy do pobliskiego Muzeum Ziemi Pienińskiej. Tam obejrzeliśmy różne makiety, zwierzęta i skały.  Następnie udaliśmy się do szkoły w Maniowach, gdzie oprowadzili nas jej uczniowie. Gdy wyszliśmy ze szkoły, pojechaliśmy na obiad do restauracji. Kiedy zjedliśmy obiad, udaliśmy się do zamku w Niedzicy, w którym został nakręcony film pt. ,,Wakacje z duchami”.  P o zwiedzeniu tego ciekawego średniowiecznego zabytku, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Liszek. W połowie drogi zatrzymaliśmy się jeszcze w Mc’Donalds, gdzie nauczyciele kupili nam lody.

            Wycieczka wszystkim się podobała,  ponieważ było na niej dużo emocjonujących i ciekawych momentów. Większości najbardziej podobał się spływ pontonami. Mamy nadzieję,
że nauczyciele zorganizują kolejną taką ciekawą i fajną wycieczkę. Cieszymy się też na spotkania z naszymi kolegami z Maniów, którzy przyjadą na nasz festyn 8 czerwca. Będziemy mieli okazję nie tylko do kolejnego spotkania, ale obejrzenia ich występu, podczas którego przedstawią góralskie tańce i piosenki.

No Images found.

Skip to content