Wieczór z II częścią „Dziadów” Adama Mickiewicza w Szkole Podstawowej w Liszkach

  • Home
  • Wszystkie
  • Wieczór z II częścią „Dziadów” Adama Mickiewicza w Szkole Podstawowej w Liszkach

Wieczór z II częścią „Dziadów” Adama Mickiewicza w Szkole Podstawowej w Liszkach

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?”

Wieczorną porą 27 kwietnia 2022 roku zespół teatralny naszej szkoły zabrał w podróż po świecie duchów zgromadzoną na hali widowiskowo – sportowej publiczność.
Młodzi, zdolni aktorzy zaprezentowali swoją sceniczną wizję mickiewiczowskiego dramatu. Surowa scenografia, klimatyczne kostiumy, niepokojąca muzyka oraz migoczący blask świec stworzyły niezapomnianą atmosferę pogańskiego obrzędu, podczas którego w minionych wiekach przywoływano duchy dziadów, czyli zmarłych przodków. Na scenie pojawiły się dusze Aniołków: Józia i Rózi, po nich Guślarze przywołali Widmo Złego Pana, któremu towarzyszył Chór Ptaków Nocnych. Na koniec wezwana została Dziewczyna Zosia. W finale spektaklu pojawił się nieproszony gość – Milczące Widmo, które opuściło scenę dopiero wówczas, gdy zebrani na scenie aktorzy wyprowadzili na zewnątrz kaplicy Pasterkę. Moralne przesłania, które wybrzmiały na scenie, zapadły zgromadzonym widzom głęboko w pamięć. Przeżyli niezwykłą lekcję o prawdziwej istocie człowieczeństwa.
Widownia była zachwycona mrocznym, niepowtarzalnym klimatem spektaklu i profesjonalną grą młodych artystów – gromkie brawa rozlegały się przez kilka minut.

W przedstawieniu wystąpili:

Guślarze : Aleksandra Kajda, Julia Smykla
Aniołek Józio: Katarzyna Bulda
Aniołek Rózia: Gabriela Steczko
Widmo Złego Pana: Julia Klita
Kruk: Krzysztof Kowalik
Sowa: Julia Nowak
Chór Ptaków Nocnych: Magdalena Mitka
Dziewczyna Zosia: Julia Machaczka
Milczące Widmo: Jan Kopeć
Pasterka: Paulina Janik

Szkolne Koło Teatralne
wraz z opiekunem

« of 6 »
Skip to content