
Dnia 23 kwietnia po raz kolejny do naszego przedszkola zawitali aktorzy teatru ”Skrzat”, którzy przedstawili spektakl pt. „Królestwo Wesołuszka”. Przedstawienie opowiadało o złej czarownicy, która pozazdrościła pięknej księżniczce urody i majątku. W związku z tym postanowiła ją porwać i zająć miejsce na tronie. Zdarzenie to doprowadziło do tego, że królestwo zamieniło się w krainę smutku i przygnębienia. Jednakże sprytny kuchcik Grzesio, mądra sowy i przedszkolaki wspólnie uwolnili księżniczkę, a przydał się im do tego czarodziejski flet, tajemnicza księga zaklęć i kilka drobnych czarów. Wszystko wróciło do normy. Bajka sprawiła dzieciom wiele radości, było mnóstwo śmiechu i zabawy, a zła czarownica wcale nie była taka groźna.
Nauczyciele OP