Świąteczny apel

Świąteczny apel

Dnia 22 grudnia 2017 roku miał miejsce w naszej szkole świąteczny apel. Jego główną częścią były jasełka wystawione przez uczniów klasy VII naszej szkoły oraz klas III a i III b szkoły podstawowej. Na tle pięknych dekoracji przygotowanych przez panią Danutę Kawulę młodzi aktorzy zaprezentowali opowieść o Bożym Narodzeniu. Nie brakło radosnych tańców i śpiewów kolęd wykonywanych przez chór pod przewodnictwem pani Anety Kowalik, przygotowanych przez nią do śpiewu aktorów oraz publiczności.

Nastrój nadchodzących świąt przywołała Wiktoria Litwicka z III a gimnazjum, która wykonała współczesną kolędę, mówiącą o potrzebie pokoju i wzajemnego wybaczenia. Następnie krótkie wprowadzenie mieli uczniowie klasy II a, przygotowani przez panią Magdalenę Urban – Kopeć. Potem na dźwięk hejnału mariackiego na scenę wkroczyli krakowiacy i krakowianki z klasy III a, aby odtańczyć piękny taniec i na krakowską nutę zapowiedzieć treść jasełek. W takcie spektaklu można było usłyszeć wspaniały śpiew Weroniki Kowalik z klasy II a, a także podziwiać grę zaprawionych w teatralnym rzemiośle siódmoklasistów oraz trzecioklasistów. W scenerię szopki betlejemskiej wprowadziły nas tańczące gwiazdki z klasy III b szkoły podstawowej, które zostały przygotowane przez panią Agnieszkę Janas. Wspaniały śpiew i tańce były możliwe dzięki pomocy uczniów klasy III c gimnazjum, Patryka Lacha i Kamila Obrała, którzy zajęli się realizacją dźwięku do spektaklu.

Jasełka zakończyły się piękną kolędą Skaldów, w której nasi szkolni artyści zachęcali: Do szopy, do szopy wszyscy, kto ogrzać pragnie ręce, z darami, z darami, z darami, by odtajało serce! 

Na koniec, po krótkim podsumowaniu przez uczniów klasy II a gimnazjum, życzenia wszystkim złożył Samorząd Szkolny, a następnie odbyło się losowanie szopki krakowskiej. Była to nagroda dla jednej z tych osób, które wzięły udział w kiermaszu świątecznym przygotowanym przez podopiecznych świetlicy szkolnej i gimnazjalistów. Szczęśliwym zwycięzcą okazała się Kasia z klasy I szkoły podstawowej. Gratulujemy!

Wszystkich, którzy pragną zobaczyć nasz spektakl, zapraszamy do szkoły w styczniu!

Elżbieta Powązka

« of 10 »
Skip to content