„Ratujemy i Uczymy Ratować”
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła aktywnie uczestniczy w ogólnopolskim programie „Ratujemy i Uczymy Ratować”, realizowanym przez Fundację WOŚP. Celem programu jest przygotowanie uczniów klas I – III do udzielania pierwszej pomocy poprzez praktyczne zajęcia, ćwiczenia oraz naukę odpowiedzialnych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia.
W ostatnim czasie nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu z zakresu podstaw pierwszej pomocy, dzięki czemu mogą prowadzić zajęcia zgodnie ze standardami programu. Uczniowie uczą się m.in. rozpoznawania zagrożeń, wzywania pomocy, udzielania wsparcia osobie poszkodowanej oraz wykonywania prostych czynności ratujących życie.
Udział w programie nie tylko rozwija kompetencje i umiejętności praktyczne dzieci, ale także kształtuje postawy odpowiedzialności, odwagi i empatii.


