Paczka dla bohatera

Paczka dla bohatera

„Paczka dla Bohatera” to ogólnopolska akcja polegająca na zbiórce bożonarodzeniowych darów dla bohaterów walczących o niepodległość. W tym roku również nasza szkoła przystąpiła do tej szlachetnej i pięknej akcji, która organizowana jest przez Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” oraz Drużynę Orląt im. Antosia Petrykiewicza. Celem akcji jest zbiórka żywności, środków czystości, środków ochronnych i higieny, a następnie przekazanie ich potrzebującym kombatantom. Zbiórka darów będzie trwała od 23 listopada do 4 grudnia 2020 roku. Przyniesione produkty należy pozostawić w budynku szkoły przy portierni.
CO ZBIERAMY:
• produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia (kawa, herbata, kakao, słodycze, cukier, mąka, kasze, ryż, olej, makaron, płatki śniadaniowe, bakalie, dżemy, owoce w puszkach, konserwy, syropy, soki itp.),
• artykuły chemiczne i do higieny (szampony, żele pod prysznic, płyny i sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, kremy, mydło, pasty do zębów, papier toaletowy, ręczniki papierowe i inne środki czystości),
• słodycze,
• środki czystości: płyny do dezynfekcji rąk, przedmiotów i toalet, maseczki ochronne, chusteczki nawilżane itp.
Bardzo ważnym elementem tej akcji jest również przygotowanie przez dzieci kartek z życzeniami świątecznymi dla naszych kombatantów. Kartki powinny być umieszczone w kopertach, aby nie uległy uszkodzeniu.
Żołnierze, którzy walczyli na frontach II Wojny Światowej, członkowie podziemia niepodległościowego, osoby represjonowane przez ustrój komunistyczny, a także ranni w misjach zagranicznych to bez wątpienia polscy bohaterowie. Dziś wielu z nich potrzebuje naszej pomocy. Zachęcamy wszystkich uczniów oraz całą społeczność szkolną do włączenia się w ten piękny i szczytny cel!! W tym trudnym dla wszystkich czasie nie pozostawiajmy ich samych, bo przecież „Kiedyś walczyli dla nas, teraz zawalczmy dla nich.”