Gminne Święto Piosenki i Tańca

Gminne Święto Piosenki i Tańca

30 maja, po raz XXXIX w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Liszkach odbyło się Gminne Święto Piosenki i Tańca pod hasłem „Rozkołysz pieśnią świat…”
Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Liszki, Pan Paweł Miś.
Głównym celem święta jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do śpiewu, tańca i muzykowania, stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych umiejętności
i talentów oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem lokalnym.

„Czym jest muzyka? Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd?”
I właśnie takie muzyczne niebo zgotowała nam w tym dniu cała plejada śpiewających, grających i tańczących gwiazd ze szkół podstawowych naszej gminy oraz przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”. Młodym artystom towarzyszyła cała gama instrumentów: magiczna harfa, pianino, wiolonczela, skrzypce, flet poprzeczny, akordeony i gitary. Każda szkoła została nagrodzona dyplomem oraz upominkiem w postaci książki „Sen Alicji, czyli jak działa mózg” oraz w związku z obchodzonym rokiem Stanisława Moniuszki, płytami z największymi dziełami tego wielkiego, polskiego kompozytora.

Pragniemy serdecznie podziękować wspaniałym, niezwykle utalentowanym, młodym artystom, którzy dostarczyli nam tak pięknych, muzycznych wzruszeń. Dziękujemy Szanownym Opiekunom, dzięki którym młodzi artyści mogą realizować i rozwijać swoje muzyczne talenty i pasje. Dziękujemy Paniom: Dorocie Kamińskiej, Annie Kruczek, Renacie Mądry, Jolancie Majce, Katarzynie Zabielskiej, Karolinie Ludwikowskiej, Anecie Kowalik oraz Panom Michałowi Gomułce, Piotrowi Krawczykowi, Robertowi Pazerze i Jakubowi Zielinie.

Gorąco dziękujemy Sołtysowi Liszek – Panu Józefowi Kowalikowi, za to, że zawsze znajduje czas, by być blisko wydarzeń, które dzieją się w naszej szkole.
Szczególne wyrazy wdzięczności składamy Panu Januszowi Trojanowi i Piekarni „Łysa Góra” za ufundowanie pysznego, słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników święta oraz opiekunów i gości. Serdecznie dziękujemy również Radzie Rodziców przy SP w Liszkach za zakupienie materiałów i wykonanie elementów dekoracji, które będą służyły
i uświetniały wiele szkolnych uroczystości.
Dziękując za to wspaniałe spotkanie, życzymy dzieciom wielu muzycznych sukcesów, pięknych wakacji, no i do zobaczenia za rok!

Szkoła Podstawowa
im. św. Jana Kantego w Liszkach