Europejski Dzień Mózgu

Europejski Dzień Mózgu

W Szkole Podstawowej w Liszkach celebrowaliśmy Tydzień Mózgu w związku z Europejskim Dniem Mózgu obchodzonym 18 marca 2021.

Uczniowie poprzez swoje prace: lapbooki, plakaty, krzyżówki, ćwiczenia, wiersze, prezentacje, które mogą Państwo obejrzeć na poniższym filmiku, zmagali się z następującymi tematami: jak się uczy mózg, jak jest zbudowany, co wpływa na nasz mózg, jak funkcjonuje nasz mózg, dieta przyjazna mózgowi, jak sie efektywnie uczyć? Nauczyciele na lekcjach on line, a w klasach 1 – 3 stacjonarnie robili z uczniami ćwiczenia rozwijające percepcję wzrokową oraz koncentrację uwagi i pamięć rozwiązując rebusy, quizy, wykreślanki. Rozmawiali na temat metod i technik nauki oraz tego, jak się efektywnie uczyć? Pani vice – dyrektor Joanna Jasiołek przybliżyła nam metodę notowania Cornella oraz sposoby na szybką i efektywną naukę.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz dwóch prezentacji na temat: Jak uczy się nasz mózg przygotowanych przez Gabrysię Kowalik z klasy VIIa Link TUTAJ oraz Maję Tałach z klasy VII b Link TUTAJ

Bardzo dziękuję Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, którzy motywowali dzieci do zabawy, a przez to do nauki i treningu mózgu, a uczniom za ich czas, poświęcenie, zaangażowanie oraz kreatywność w przygotowaniu swoich prac.

Agnieszka Wiemer

Skip to content