• Home

Wycieczka na spektakl pt. “Doktor i jego zwierząt “

13 listopada dzieci z dwóch grup przedszkolnych „Tygryski” i „Sówki” uczestniczyły w wycieczce do Krakowa, której głównym celem było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Doktor i jego zwierzęta”. Spektakl został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Doktor w otoczeniu swoich najbliższych przyjaciół wyruszył na ratunek do Afryki, by pomóc tamtejszym małpom. Wędrówka przez dziką dżunglę nie była łatwa ale podróżnicy pozostali nieustraszeni. Przygoda doktora i jego zwierzęcych przyjaciół została przedstawiona w zabawny i humorystyczny sposób co bardzo przypadło do gustu naszym najmłodszy widzom dlatego w dobrych humorach powróciliśmy do naszego przedszkola.
Karolina Tyrybon

Klasy pierwsze na warsztatach w Muzeum

W środę, 13 listopada uczniowie klas pierwszych wyruszyli na wycieczkę, aby dowiedzieć się więcej o legendach i zwyczajach krakowskich. Zainteresowali się tym tematem już po wspaniałym występie starszych kolegów podczas Święta Patrona. W Muzeum Krakowa (Pałac Krzysztofory) uczestniczyli w warsztatach teatralno-plastycznych, na których mogli sami odegrać role bohaterów, takich jak Szewczyk Skuba, Smok Wawelski, Książe Krak czy Pan Twardowski. Na podstawie różnych rekwizytów poznawali krakowskie opowieści. Na zakończenie wspólnej wyprawy odbyli spacer po płycie Rynku Głównego, aby sprawdzić dokładnie, z której wieży Kościoła Mariackiego zgodnie z legendą wygrywał hejnał Hejnalista podczas najazdu Tatarów na Kraków.

Irena Kwiatkowska- Gaudyn

« 1 z 6 »

POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ

W ramach realizacji projektu po hasłem “Piękna nasza Polska cała ” w naszym przedszkolu dwunastego listopada odbył się pokaz mody patriotycznej. Jego celem było kształtowanie u dzieci poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.
Nauczyciela OP

« 3 z 5 »

Szkoła do hymnu

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej i uroczyście odśpiewała 4 zwrotki hymnu państwowego. W tej uroczystej chwili wszyscy zgromadzeni oddali hołd tym, którzy oddali swe życie po to, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Beata Sobesto

« 1 z 3 »