• Home

II miejsce w „Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej” w piłce siatkowej chłopców

Ach, co to był za turniej…..

W dniu 21.03.2018 w hali sportowej przy ul. Długiej 22 w Krzeszowicach odbyły się „Półfinały Wojewódzkie w Piłce Siatkowej”organizowane w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018” chłopców dla klas gimnazjalnych.
W półfinałach uczestniczyło 5 najlepszych szkół jako mistrzowie poszczególnych powiatów:
(więcej…)


Wielkanocne warsztaty w grupie Misiów

Pierwsze dni wiosny w naszym przedszkolu przebiegły bardzo intensywnie. 22.03 przedszkolaki z grupy Misie rozpoczęły przygotowania do świąt wielkanocnych wspólnym pieczeniem zajęcy, a popołudniu dzieci wraz z rodzicami przybyli na zorganizowane warsztaty wielkanocne. Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami wykonywali pisankę – ozdobioną kaszą manną oraz zajączka metodą recyklingu czy powtórnym wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym. Te warsztaty były nie tylko wspaniałą lekcją kreatywności , ale przede wszystkim służyły integracji dzieci i rodziców we wspólnych działaniach.

Karolina Tyrybon

« 1 z 3 »

Przedszkolaki witają wiosnę

Wczoraj przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. I choć aura jeszcze dość zimowa, bo przecież „W marcu jak w garncu” Misie i Smerfy wyszły na spacer po Liszkach, by pożegnać zimę, której tak ciężko odejść i zaprosić ciepłą, słoneczną wiosnę, na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem…
Z gaikami w rękach i Marzanną na czele, mamy nadzieje skutecznie przegoniliśmy zimę.

Joanna Wawro

« 1 z 4 »

Gminny Przegląd Recytatorski

20 marca w naszej szkole odbył się Gminny Przegląd Recytatorski dla dzieci przedszkolnych „Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki”, zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Liszki Pana Pawła Misia. W konkursie uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych i prywatnych przedszkoli z Gminy Liszki, łącznie 28 uczestników. Celem przeglądu była popularyzacja wśród dzieci utworów literackich oraz prezentacja umiejętności artystycznych. Wszystkie wystąpienia dzieci były wspaniałe i dostarczyły odbiorcom wiele emocji, dlatego każdy z uczestników został nagrodzony upominkiem i otrzymał pamiątkowy dyplom. Zgromadzona widownia przyznała dodatkowo nagrodę publiczności, którą otrzymała Zosia Socha ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Kaszowie, za brawurowe wykonanie wiersza „Żuk”. Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym tekstu i odwagę, jaką wykazały występując przed liczną publicznością.

(więcej…)