• Home

Drugie życie śmieci

W klasie drugiej ostatni tydzień upłynął pod znakiem ekologii. Dzieci poznawały zasady segregacji śmieci w naszej gminie, dzięki opowiadaniom i zagadkom Lisieckiego Liska. Toczyły także ożywioną dyskusję podczas ekologicznej debaty o skutkach zanieczyszczania naszej planety. Jednak najciekawsze były zajęcia, w czasie których przyniesione z domów śmieci zmieniły się w piękne i pomysłowe prace. Okazało się, że to co wrzucamy do kosza może stać się zabawką, ozdobą czy też pięknym prezentem dla najbliższych. Zachęcamy do dawania „drugiego życia” domowym śmieciom.

Beata Sobesto

« 1 z 6 »

Mini ogródek warzywny

Wiosna to czas sadzenia i siania różnych warzyw w przydomowych ogródkach. Uczniowie klasy II i III mieli okazję stworzyć własne mini ogródki w … klasie. Na warsztatach zorganizowanych przez Urząd Gminy dzieci samodzielnie tworzyły ozdoby swego ogrodu, a później sadziły w pięknych pojemniczkach pomidory, selery i szczypiorek. To były wspaniałe zajęcia, za które bardzo dziękujemy organizatorom.

Beata Sobesto

« 2 z 5 »

Szkło i jego tajemnice

Uczniowie klasy 2 i 3 mieli niezwykłą okazję odkrycia tajemnic szkła. Podczas wizyty w Centrum Szkła i Ceramiki zwiedzili muzeum, gdzie poznali historię i technologię szklarstwa, obejrzeli zbiór oryginalnych narzędzi używanych do ręcznego wytwarzania szkła i kolekcję zabytkowych
i współczesnych naczyń szklanych. Uczestniczyli także w pokazie ręcznego formowania szkła „na żywo” – pozwalający z bliska poznać fascynujący proces powstawania szkła, a także wypróbowali swoich sił w zawodzie hutnika-szklarza. Najciekawszym punktem wycieczki okazały się warsztaty tradycyjnego zdobienia szkła, podczas których powstały przepiękne obrazki. Po raz kolejny okazało się, że Kraków to miasto niezwykłych miejsc, które warto odkrywać.

Beata Sobesto

« 1 z 7 »