• Home

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji święta wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły odbył się uroczysty apel. Wszystkim zadedykowaliśmy program artystyczny przygotowany przez grupę przedszkolną „Sówki” oraz uczniów klas 2 i 3. Trzecioklasiści brawurowo odegrali role nauczycieli i ich rozmów w pokoju nauczycielskim. Z kolei przedszkolaki odegrali scenkę o przygotowaniu niespodzianek dla nauczycieli. Całość dopełnili uczniowie klasy drugiej składając wszystkim piękne życzenia. Oczywiście nie zabrakło oprawy muzycznej – zagrała na organach Amelka, Sto lat na dzwonkach wykonali chłopcy z klasy 2, a wszyscy zaśpiewali przygotowane piosenki. Życzenia złożyli także przedstawiciele samorządu szkolnego. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor przeczytała wybrane myśli i refleksje dotyczące pracy nauczyciela. Jeszcze raz wszystkim życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

Organizatorzy

« 1 z 3 »

Klasowy Dzień Piosenki Anglojęzycznej

Pierwszego października  w klasie 5a  odbył się wewnątrzklasowy konkurs piosenki anglojęzycznej. Konkurs  zainicjowany został przez jednego z uczniów naszej  klasy-Jana Kopcia. 
Jasiu zaproponował zasady konkursu, zgodnie z którymi uczestnicy mieli 4 tygodnie czasu na  przygotowanie swojego występu… Gdy nastąpił ten moment- czas zaprezentowania się, wykonawców opanowała  trema i pojawił się stres. Wszyscy jednak wspaniale wykonali swoje zadania, zaśpiewali dając z siebie wszystko, a widzowie nie szczędzili braw. Klasowe jury ( Gabrysia Lenart, Natalia Żurek, Eryk Makowski)  musiało podjąć jakże trudną decyzję… wybrać kogoś, kto spełnił oczekiwania wszystkich. Wyniki konkursu poznaliśmy kolejnego dnia. Już dawno nie czekaliśmy na nic z taką niecierpliwością.  
Zwycięskim wokalistą okazał się inicjator konkursu- Jaś Kopeć, który zaśpiewał  piosenkę  „Radioactive”, drugie miejsce  otrzymała Martynka Siatka z piosenką  „Human”, trzecie miejsce zajął  Kuba Kluza wykonując „All Star”, natomiast wyróżnienie otrzymała Oliwia Wykurz za piosenkę „Cool me down”. 
Wszyscy bawili się świetnie i na pewno zechcą to powtórzyć ! 

*Cel konkursu: kształcenie wymowy oraz wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego , propagowanie śpiewu, jako formy wyrażania siebie oraz rozwijanie słownictwa. 

Wszystkim wykonawcom GRATULUJEMY !  CONGRATULATIONS! 

Marzena Rosik

No Images found.


Przedszkolaki z wizytą w piekarni

W piątek 18 listopada dwie grupy przedszkolne „Tygryski” i „Sówki” wybrały się na wycieczkę do piekarni. Dzięki uprzejmości właściciela piekarni pana Władysława Kowalika dzieci mogły zwiedzić zakład oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy. Miały niepowtarzalną okazję obserwować cykl produkcyjny pieczenia chleba, bułek oraz regionalnej kukiełki. Wrażenie zrobiły na dzieciach duże rozmiary maszyn służące do wyrobu ciast oraz tradycyjny piec, który ma już blisko 100 lat. Zostaliśmy poczęstowani smacznym kołaczem z serem, a do przedszkola zabraliśmy ze sobą kukiełki. Wycieczka do piekarni była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.
Wychowawcy grup „Misie” i „Tygryski”

« 1 z 3 »

Drzewa wokół nas

Klasa 2 rozpoczęła świętowanie Dnia Drzewa od przeczytania książki Marii Terlikowskiej pt.: „Drzewo do samego nieba”.
Zainspirowani treścią lektury, bacznie przyglądaliśmy się drzewom w najbliższym otoczeniu naszych domów. Zbieraliśmy ich liście i owoce, odrysowywaliśmy korę, poszukiwaliśmy informacji i ciekawostek na ich temat. Po zgromadzeniu materiałów przyrodniczo-informacyjnych, każdy wykonał piękny plakat o swoim drzewie, który zaprezentował kolegom w klasie. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Aneta Kowalik

« 1 z 2 »