• Home

Dzień Pluszowego Misia

Zna nasze najskrytsze tajemnice, nigdy nas nie zawiódł i do tego jest zawsze przy nas. Kto to taki? Pluszowy Miś, który 25 listopada obchodzi swoje święto. Nasze przedszkolaki również świętowały ten dzień. Dzielnie lepiły i wycinały misie, układały misiowe puzzle, rozwiązywały zagadki o misiach oraz oglądały bajki oczywiście z misiami w roli głównej. Nie zabrakło również misiowego poczęstunku. To był prawdziwie zmisiowany dzień.
Nauczyciele OP
« 4 z 5 »

25 listopada – Dzień Pluszowego Misia

Bohaterem tego dnia w klasie trzeciej był niedźwiedź Wojtek –syryjski miś brunatny, który walczył wraz z polskimi żołnierzami podczas II wojny światowej.
Wspólna historia niedźwiedzia i polskich żołnierzy rozpoczęła się w Persji w 1942 roku.
Grupa Polaków w drodze do Palestyny kupiła od miejscowego chłopca niedźwiadka – sierotę.
Misia wykarmiono i pościelono mu legowisko w jednym z namiotów. Wojtek – bo tak ochrzczono żywą, kosmatą, maskotkę, sprawiał wiele zamieszania, ale był też źródłem wielkiej radości. Szybko stał się ulubieńcem 22. Kompanii Transportowej.
Niedźwiedź Wojtek zmarł 2 grudnia 1963r. w zoo w Edynburgu. Jednak nadal żyje w naszej pamięci, w sercach i w książkach, które opisują koleje jego życia.
Gorąco zachęcamy Was do zapoznania się z losami tego niezwykłego niedźwiedzia – patrioty, żołnierza, który zapisał się na stałe w historii drugiej wojny światowej.

Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania: Prezentacja

Piosenka o niedźwiedziu Wojtku

Aneta Kowalik


Paczka dla bohatera

„Paczka dla Bohatera” to ogólnopolska akcja polegająca na zbiórce bożonarodzeniowych darów dla bohaterów walczących o niepodległość. W tym roku również nasza szkoła przystąpiła do tej szlachetnej i pięknej akcji, która organizowana jest przez Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” oraz Drużynę Orląt im. Antosia Petrykiewicza. Celem akcji jest zbiórka żywności, środków czystości, środków ochronnych i higieny, a następnie przekazanie ich potrzebującym kombatantom. Zbiórka darów będzie trwała od 23 listopada do 4 grudnia 2020 roku. Przyniesione produkty należy pozostawić w budynku szkoły przy portierni.
CO ZBIERAMY:
• produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia (kawa, herbata, kakao, słodycze, cukier, mąka, kasze, ryż, olej, makaron, płatki śniadaniowe, bakalie, dżemy, owoce w puszkach, konserwy, syropy, soki itp.),
• artykuły chemiczne i do higieny (szampony, żele pod prysznic, płyny i sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, kremy, mydło, pasty do zębów, papier toaletowy, ręczniki papierowe i inne środki czystości),
• słodycze,
• środki czystości: płyny do dezynfekcji rąk, przedmiotów i toalet, maseczki ochronne, chusteczki nawilżane itp.
Bardzo ważnym elementem tej akcji jest również przygotowanie przez dzieci kartek z życzeniami świątecznymi dla naszych kombatantów. Kartki powinny być umieszczone w kopertach, aby nie uległy uszkodzeniu.
Żołnierze, którzy walczyli na frontach II Wojny Światowej, członkowie podziemia niepodległościowego, osoby represjonowane przez ustrój komunistyczny, a także ranni w misjach zagranicznych to bez wątpienia polscy bohaterowie. Dziś wielu z nich potrzebuje naszej pomocy. Zachęcamy wszystkich uczniów oraz całą społeczność szkolną do włączenia się w ten piękny i szczytny cel!! W tym trudnym dla wszystkich czasie nie pozostawiajmy ich samych, bo przecież „Kiedyś walczyli dla nas, teraz zawalczmy dla nich.”


Konkurs plastyczny „Jesienne cyferki”

W dniach od 02.10.2020 roku do 23.10.2020 roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny „ Jesienne Cyferki”. Konkurs ten był przeznaczony dla wszystkich uczniów z klas I-III. Celem konkursu było utrwalenie symboli matematycznych, dostrzeganie piękna natury oraz rozbudzenie ciekawości i kreatywnego myślenia. Technika pracy była dowolna, dzieci miały za zadanie wykorzystać materiały przyrodnicze oraz dary jesieni. Do organizatorów konkursu wpłynęło 30 prac. Uczniowie wykazali się bardzo dużą pomysłowością oraz kreatywnością.
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. Nagrody oraz dyplomy dla zwycięzców zostaną wręczone po powrocie dzieci do szkoły. GRATULUJEMY!!!!

M. Kowalik

« 1 z 6 »