• Home

XVI gminne spotkanie oddziałów przedszkolnych “Radosne oczekiwanie”

14 grudnia przedszkolaki z grupy Smerfów wzięły udział w XVI gminnym spotkaniu oddziałów przedszkolnych “Radosne oczekiwanie” , które w tym roku organizowane było przez Szkołę Podstawową w Jeziorzanach. Na początek mieliśmy okazję zobaczyć jasełka przygotowane przez gospodarzy, a następnie wysłuchaliśmy kolędy i pastorałki wykonywane przez rówieśników z całej gminy. Nasi reprezentanci zaśpiewali pastorałkę “Od serca do ucha”. Po zakończeniu części artystycznej, wszystkie dzieci zostały nagrodzone upominkami, po czym udaliśmy się na słodki poczęstunek i w radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola. 

Joanna Wawro

« 2 z 2 »

 


Świąteczne wypieki

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Wczoraj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. “Misie” wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Dekorowały pierniczki barwnymi posypkami. Oczywiście pierwsza brytfanna ciasteczek wylądowała w brzuszkach naszych małych cukierników, a kolejne dzieci zabrały do swych domów.Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Karolina Tyrybon

« 1 z 3 »

Pasowanie na czytelnika

Mikołajki 6 grudnia były dla uczniów klasy pierwszej dniem przyjęcia w poczet czytelników. W bibliotece wzięli udział w spektaklu przygotowanym przez klasę VI  “Bohaterowie naszych bajek” i w jego trakcie zostali pasowani na czytelnika. Pierwszaki już teraz wiedzą w jakim celu można przyjść do biblioteki i jak należy obchodzić się z książką. Na zakończenie wizyty każdy wypożyczył dla siebie odpowiednią lekturę.

Maria Chrzanowska

« 1 z 3 »